Aktuality

1 2 3 414

Sebeobrana pro děti - Krchleby

27. 11. 2023
Sebeobrana pro děti - Krchleby

Stávka

24. 11. 2023
Stávka

Vážení rodiče,

zaměstnanci školy ZŠ Krchleby by touto cestou chtěli vyslovit svůj jednoznačný souhlas se všemi požadavky a připomínkami k budoucímu způsobu financování škol, které v poslední době směrem k Vládě ČR, respektive k MŠMT vznesli zástupci odborového hnutí.

Plně si uvědomujeme možné dopady připravovaných změn, které mohou mít obzvláště na školy našeho typu velmi negativní dopady.

Stávku vyhlášenou na 27. 11. 2023 jsme se tentokrát rozhodli podpořit tzv. tichou formou. Naše škola zůstane otevřena a v běžném provozu.

Předvánoční akce ZŠ a MŠ Krchleby

20. 11. 2023
Předvánoční akce ZŠ a MŠ Krchleby

Lidé procházející kolem naší školy mohou mít v posledních dnech dojem, že jsme se zachumlali do teplých svetrů a pozvolna upadáme do zimního spánku. Zdání ale klame. Opak je pravdou. Škola i školka velmi intenzivně již teď žijí přípravami na čertovský vánoční rej. Nacvičuje se divadlo, trénují básničky a ladí správné tóny v koledách. 

Jak moc šikovní čertíci a andílkové chodí do naší školy, se můžete přesvědčit 3. prosince při Slavnostním rozsvěcení vánočního stromečku nebo 15. prosince, kdy děti vystoupí na Setkání se seniory.  

Věříme, že Vám vystoupení dětí zpříjemní nadcházející předvánoční čas a pokud je odměníte za jejich snahu velkým potleskem, jistě budou velmi rády. Všichni jste na obě akce srdečně zváni. 

Třídní schůzky

8. 11. 2023
Třídní schůzky

Třídní schůzky ve školním roce 2023/2024:

19.9.2023  od 16:00

14.11.2023 od 16:00

16.4.2024  od 16:00

Florbalový turnaj Milovice

3. 11. 2023
Florbalový turnaj Milovice

Reprezentanti naší školy se ve středu 1.11. 2023 zúčastnili okresního florbalového turnaje 4. a 5. tříd, který se konal v Milovicích. V konkurenci velkých základních škol si naše krchlebská malotřídka vůbec nevedla špatně, a vybojovala krásné 5. místo !  Všechny děti si turnaj moc užily, a už se moc těší na další! 

Florbalový turnaj MiloviceFlorbalový turnaj MiloviceFlorbalový turnaj MiloviceFlorbalový turnaj Milovice

Hallowenský rej

30. 10. 2023
Hallowenský rej

Středeční předprázdninové vyučování jsme si zpestřili halloweenským programem. Škola se v tento den zaplnila různorodými bytostmi a nechyběla ani správná výzdoba v podobě duchů, dýní a netopýrů.

Den jsme zahájili tvorbou dýňových lucerniček a luštěním různých tematicky zaměřených křížovek, hádanek a pracovních listů. Vysvětlili jsme si, co tento svátek znamená, kde vznikl a připomněli jsme si také, že v Čechách mají větší historickou tradici spíše tzv. Dušičky. Mexickou variantu oslav Dne všech svatých neboli Dia de Muertos nám představila animovaná pohádka Coco. Nakonec vypukla halloweenská oslava plná tance, her a ochutnávání rozličných lektvarů, které všem bytostem na chvíli propůjčily různé nové schopnosti.

Den jsme si nejen užili, ale také jsme dozvěděli spoustu nových věcí.

Hallowenský rejHallowenský rejHallowenský rejHallowenský rejHallowenský rejHallowenský rejHallowenský rej

Pirátský den

29. 10. 2023
Pirátský den

Podzimní deštivý den si naši žáci zpříjemnili plavbou za dobrodružstvím. Přestrojeni za piráty luštili tajemné šifry a překonávali nejrůznější nástrahy v podobě pracovních listů. Starší žáci se snažili vyřešit pirátskou krádež fotografie na počítačích. Celý den si všichni užili a už se těší na další společné dobrodružství!

Pirátský denPirátský denPirátský denPirátský den

Přednáška o historii obce Krchleby

13. 10. 2023
Přednáška o historii obce Krchleby

Dne 13. 10. 2023 se žáci naší školy zúčastnili přednášky o historii obce Krchleby. Dozvěděli jsme se informace o vzniku Krchleb, a také o významných osobnostech v obci. Dále jsme viděli fotografie památek v obci. Na konci přednášky měli žáci podnětné dotazy, které jim byly bohatě zodpovězeny.

Chcete se také dozvědět něco o historii obce Krchleby ?

Obec Krchleby Vás zve na přednášku o historii obce, která se koná v pátek 13. října 2023 od 14:00 a 18:00 hod., v místní sokolovně.

Ezopovy bajky

12. 10. 2023
Ezopovy bajky

Ve čtvrtek 11. 10. 2023 se děti z naší školy a školky zúčastnily představení Ezopovy bajky. Ezop je považován za zakladatele řecké bajky. Děti viděly krátké prozaické příběhy se stručným dějem, v nichž vystupovala zvířata, která přebírala lidské vlastnosti. Představení bylo velmi poučné, vtipné, děti se zasmály a pobavily. 

Projektový den - Svatý Václav

3. 10. 2023
Projektový den - Svatý Václav

Pátek 29.9. se v naší škole nesl ve svátečním duchu. Celý den jsme věnovali připomínce významné osobnosti našich dějin, a to sice sv. Václavovi.

V úvodu dne si všichni vyrobili malou jezdeckou „sochu“ tohoto světce. Nejmenším školkáčkům ochotně při této tvorbě pomáhali starší kamarádi. Pak si děti dozdobily své Svatováclavské koruny a vydaly se do divadla. Páťáci a čtvrťáci si pro všechny připravili malou divadelní hru o životě a smrti knížete Václava. Odměnou jim byl velký potlesk!

Ve zbytku dne jsme si užili malou Svatováclavskou pouť plnou her, soutěží a sladkých odměn.

Projektový den - Svatý VáclavProjektový den - Svatý VáclavProjektový den - Svatý VáclavProjektový den - Svatý VáclavProjektový den - Svatý Václav
1 2 3 414