Aktuality

1 2 3 411

Masopust

15. 2. 2024
Masopust

„Masopustní veselice, veselá je převelice.“

Tímto pokřikem začalo v pátek 9. února masopustní veselí v naší škole. Školu i školku zaplnily maškary různých podob. Potkat jste tu mohli různé piráty, princezny, rytíře, žabáka, kuřátko a řadu dalších. Nechyběly ani masky tradiční, které v dřívějších dobách nesměly při masopustu chybět, jako byl medvěd a cikánka.

V úvodu jsme si povídali o tom, kde se tento tradiční svátek vzal a jaký míval význam. Pak si děti v pracovních listech vyzkoušeli, co všechno si z tohoto vyprávění pamatují, vybarvily si Strakáče a podívali se na pohádku Bubáci a Hastrmani, kteří také slavili Masopust.

Počasí nám sice nedovolilo vyrazit na průvod ulicemi obce, jak bylo původně v plánu, ale i tak jsme si pěkně zadováděli a celý den si užili.

MasopustMasopust

Karneval

9. 2. 2024
Karneval

Masopustní průvod

3. 2. 2024
Masopustní průvod

V pátek 9.2. se vydá celá naše škola i školka na Masopustní průvod obcí Krchleby. Vyrazíme v cca 10,00 ze školy a projdeme za doprovodu hudby z obecních tlampačů hlavní ulice obce.
Děti mohou do školy přijít v libovolných maskách a mohou být "vyzbrojeny" různými řehtačkami a klapačkami, aby byl průvod řádně slyšet.
Na akci se moc  těšíme.

Uzavření ZŠ a MŠ 18.1.2024

9. 1. 2024
Uzavření ZŠ a MŠ 18.1.2024

Vážení rodiče,

z důvodu celodenní odstávky elektrického proudu bude ve čtvrtek 18. 1. 2024 ZŠ i MŠ Krchleby uzavřena.

Vánoční dílničky pro rodiče s dětmi v MŠ

21. 12. 2023
Vánoční dílničky pro rodiče s dětmi v MŠ

Vánoční dílničky pro rodiče s dětmi v mateřské škole Krchleby proběhly 14. prosince 2023 odpoledne. Rodiče společně s dětmi vytvářeli svíčky, svícny a nádherné ozdoby na stromeček. Při vzájemném ochutnávání domácího cukroví si užívali vánoční atmosféru a při poslechu koled si společně zazpívali. Byl to čas plný tvořivosti, radosti a vzájemného sdílení vánočních tradic! 

Vánoční dílničky pro rodiče s dětmi v MŠVánoční dílničky pro rodiče s dětmi v MŠ

Vánoční prázdniny

20. 12. 2023
Vánoční prázdniny

Vánoční prázdniny začínají v sobotu 23. prosince 2023 a končí v úterý 2. ledna 2024. Provoz MŠ a vyučování žáků ZŠ začne ve středu 3. ledna 2024.

Advent v ZŠ a MŠ Krchleby

7. 12. 2023
Advent v ZŠ a MŠ Krchleby

Předvánoční období je vždy provázeno spoustou tradičních událostí. Jednou z nich je i rozsvěcení vánočního stromu, jehož součástí je vystoupení dětí a dětiček z naší školy a školky.

Ani letos tomu nebylo jinak a vánoční strom se tradinčně u rybníka rozzářil 3. prosince za doprovodu vánočních písní a koled.

6. prosinec je den svátku sv. Mikuláše, kterého jsme si také již tradičně připomněli 5. prosince Mikulášskou nadílkou. Děti ve školce navštívil Mikuláš, anděl a laskavý čert, kteří jim rozdali balíčky s dobrůtkami.

Ani na školní dítka se s nadílkou od Mikuláše nezapomnělo. Tento den jsme ale věnovali nejen zjišťování prohřešků a mlsání dobrot. Celý jsme ho věnovali období adventu a předvánočních příprav. V několika dílničkách si děti vyráběly vánoční dekorace. Pod jejich rukama tak vznikaly zcela originální stromečky, skřítkové, přáníčka, andílci a ozdoby ze šišek. Vše si pak děti hrdě nesly domů a potěšily své blízké milými dárečky.

Advent v ZŠ a MŠ KrchlebyAdvent v ZŠ a MŠ KrchlebyAdvent v ZŠ a MŠ KrchlebyAdvent v ZŠ a MŠ Krchleby

Sláva už je sníh!

30. 11. 2023
Sláva už je sníh!

Přišla zima a s ní i po dlouhé době opět napadl sníh. Největší radost z něho měly samozřejmě děti, které si ho náležitě užívaly!
Při dopoledních aktivitách MŠ i ZŠ děti stavěly sněhuláky, bobovaly nebo jen tak dováděly na sněhu. 

Sláva už je sníh! Sláva už je sníh! Sláva už je sníh!

Sebeobrana pro děti - Krchleby

27. 11. 2023
Sebeobrana pro děti - Krchleby

Stávka

24. 11. 2023
Stávka

Vážení rodiče,

zaměstnanci školy ZŠ Krchleby by touto cestou chtěli vyslovit svůj jednoznačný souhlas se všemi požadavky a připomínkami k budoucímu způsobu financování škol, které v poslední době směrem k Vládě ČR, respektive k MŠMT vznesli zástupci odborového hnutí.

Plně si uvědomujeme možné dopady připravovaných změn, které mohou mít obzvláště na školy našeho typu velmi negativní dopady.

Stávku vyhlášenou na 27. 11. 2023 jsme se tentokrát rozhodli podpořit tzv. tichou formou. Naše škola zůstane otevřena a v běžném provozu.

1 2 3 411