Základní škola a mateřská škola Krchleby

Aktuálně

Rozloučení s žáky 5. ročníku
27. 6. 2024

Rozloučení s žáky 5. ročníku

Více >>
Výlet Žleby
25. 6. 2024

Výlet Žleby

Školní výlet 20. června 2024

 

Prázdniny už jsou doslova za dveřmi, což znamená, že nastal čas výletů.

My jsme tentokrát vyrazili za novými zážitky na zámek Žleby. Čekaly tam na nás hned dva programy.

Nejprve jsme se vydali na prohlídku zámku, který je velmi oblíbeným místem filmových štábů. Krásně a bohatě zdobené interiéry lákají především tvůrce pohádek. To také byla první hádanka pro děti od pana průvodce: „ Viděl jste někdo náš zámek v některé pohádce?“ Děti si nejprve nebyly moc jisté, ale když jim některé vyjmenoval, hned byly doma. Od té chvíle měly oči a uši už jen pro pana průvodce. Prohlídku zámku zaměřil spíše na historické zajímavosti, pokládal dětem badatelské otázky a velmi často je vtahoval do svého výkladu. Nikdo neměl ani na vteřinku čas se nudit. Opravdu super zážitek, který byl navíc korunován velkou pochvalou ze strany pana průvodce, který vyzdvihoval to, kolik toho děti věděly, jak skvěle reagovaly a v neposlední řadě i jak vzorně se při prohlídce chovaly. Prý to opravdu nebývá tak časté. To nás všechny moc potěšilo.

Druhý program na nás čekal v zámecké oboře, ve které se specializují na chov bílých jelenů, ale také zde sídlí záchranná stanice pro zvířata. Nejprve jsme se dozvěděli něco o tom, která zvířata jsou v naší přírodě často ohrožena a jak jim můžeme nejlépe pomoci. Měli jsme možnost sáhnout si na bodliny ježka, zblízka si prohlédnout netopýra, malé sovičky i selátka divokého prasete. Každému, kdo se nebál, dosedla na ruku Káně Harrisova a společně pak zapózovali fotografům. Zástup na foto byl opravdu dlouhý, a tak si čekání mohly děti zkrátit lukostřelbou. Pak už na nás ale čekali zmiňovaní bílí jeleni. Sice jen malé stádečko, protože většina žije ve velké oboře, kde je návštěvníci nesmějí rušit, ale i tak jsme se toho o nich mnoho dozvěděli a mohli si je prohlédnout opravdu z blízka. Pravou perlou na závěr programu byla ukázka dravců. Opravdu nízko nad hlavami nám létali poštolky, káňata, orel i obrovský sup.

Domů jsme se vraceli možná trochu unavení, ale plni skvělých zážitků

Více >>
Výprava za drakem
25. 6. 2024

Výprava za drakem

Výprava za drakem

 

Zatímco se starší spolužáci vydali dobýt si „řidičák“ na kolo, prvňáci, druháci a třeťáci měli 13. června úkol mnohem náročnější! Museli totiž zachránit svět a uspat hrozného draka na dlouhých tisíc let.

Jejich velká výprava začala už o den dříve, kdy si společně přečetli legendu o strašném drakovi, kterého před tisíci lety uspali kouzlem mocní čarodějové. Bohužel právě v této době uběhlo oněch tisíc let a drak se probouzí a jistě bude mít hlad. Tajemné síly dětem prozradily, že místo, kde drak spí je nedaleko od Krchleb ve městě zvaném Nymburk a pokud se odváží pokusit se draka znovu uspat, musí se tam druhý den vydat.

Ve čtvrtek bylo pod mrakem, trochu pošmourno...zkrátka důkaz, že čas draka nadešel. Možná se někdo trochu bál, ale nevzdal to nikdo. Hned na počátku výpravy dostali bojovníci hlad, takže první zastávka byla na hřišti Pod vodárnou, kde všichni doplnili energii. Pak začala výprava za drakem kolem opevnění města až do tajemného lesa zvaného Ostrov plná úkolů, hádanek, rébusů, překonávání přírodních i člověkem vytvořených překážek. Všichni bedlivě četli, psali, vyhledávali informace, luštili logické úlohy a snažili se rozlousknout tajemnou šifru se jménem draka. To pak doplnili do zaklínadla, kterým společnými silami draka znovu bezpečně uspali v jeho doupěti. Uf… všem se nám ulevilo, že výprava dobře dopadla. Důkaz nám dala i sama příroda, protože se zhruba ve stejnou chvíli prodralo na oblohu slunce a začalo pálit ze všech sil. Také proto bylo skvělé, že se odměna za úspěšný boj čistě náhodou ukrývala v nymburské Zmrzlinárně.

Možná si to děti ani neuvědomily, ale měly den plný učení, při kterém navíc poznaly i část města Nymburka a střípky z jeho historie.

Více >>
Dopravní hřiště 13.6.
25. 6. 2024

Dopravní hřiště 13.6.

Tak jako každým školním rokem, tak i letos se žáci 4. a 5. třídy vydali na Dopravní hřiště v Nymburce.

Nejprve si pod vedením paní lektorky Cibulkové znovu zopakovali všechna důležitá pravidla silničního provozu, a to především ta, které se týkají chodců a cyklistů. Ostatně právě v těchto rolích se děti v dopravním provozu ocitnou nejčastěji. Po krátké svačince své znalosti prokázali v malém testíku.

V druhé části dopoledne se všichni vrhli do praktické výuky jízdy na kole. Tedy, ne že by se učili jezdit na kole, ale samozřejmě si prakticky vyzkoušeli, jak se po silnicích na kole pohybovat správně podle pravidel a především bezpečně. Po cvičných jízdách i zde následovaly jízdy „ostré“, kde každý musel prokázat, že může získat svůj cyklo-řidičský průkaz a vyrazit do silničního provozu.

Sice ne každému se podařilo vyplnit test na plný počet bodů nebo zajet svou jízdu správně a bezpečně, ale jistě si ti méně úspěšní své chyby zapamatují a příště se jim povede lépe. Ti, kterým se dařilo lépe, odjížděli s Průkazem cyklisty a ve škole i doma se jím každému právem pochlubili.

Více >>
Třídní schůzka - budoucí 1.třída
18. 6. 2024

Třídní schůzka - budoucí 1.třída

Vážení rodiče,

srdečně Vás zveme na třídní schůzku budoucích 1. tříd, která se koná  ve středu 26. června 2024 v 16. 00 hod.

Více >>
170 let ZŠ Krchleby
19. 6. 2024

170 let ZŠ Krchleby

V sobotu 25. 5. 2024 nadešel den, kdy byl dokončen všechen úklid školy, dotvořeny všechny výrobky na výstavu dětských prací a dopilována všechna vystoupení. Byl to den, kdy naše škola slavnostně oslavila 170. výročí od svého založení v roce 1854.

Všechny prostory školy se otevřely každému, kdo měl chuť se podívat prostřednictvím fotografií a dokumentů do minulosti, nebo si vyzkoušet některé modernější prvky současné výuky. Velký prostor dostali současní žáci školy, kteří se postarali o kulturní prvky oslav. Svá vystoupení předvedly děti ze školky, zazpívali školáci a divadlo o Červené karkulce zahrály děti z dramatického kroužku. Chodbu děti vyzdobily svými výtvarnými pracemi.

Jsme velmi rádi, že jsme v tento významný den ve škole mohli přivítat nejen současné žáky a jejich rodiče, ale navštívila nás i spousta žáků bývalých, kteří si zavzpomínali na svá školní léta. Velkou poctou pro nás byla především návštěva paní učitelky Nastoupilová, která na naší škole vyučovala před šedesáti lety.

Bohatý program byl završen velkou show pro děti s Honzou Popletou, se kterým si zatančili a zazpívali. A i když nám závěrečné opékání buřtů pokazil déšť, jsme přesvědčeni, že si všichni přítomní celé odpoledne skvěle užili.

Více >>
Seznam přijatých uchazečů k předškolnímu vzdělávání
4. 6. 2024

Seznam přijatých uchazečů k předškolnímu vzdělávání

Více >>
Blahopřání k úspěchu
29. 5. 2024

Blahopřání k úspěchu

S velkou radostí oznamujeme, že naše žákyně 5. třídy, Julie Richterová, byla přijata na víceleté gymnázium. Tento významný úspěch svědčí o její usilovné práci, odhodlání a neustálém úsilí, které projevovala během svého studia na naší škole.

Julie se vždy věnovala studiu s nadšením a maximální pečlivostí. Její cílevědomost a vytrvalost jí umožnily úspěšně projít náročnými přijímacími zkouškami a otevřít si tak cestu k dalšímu vzdělávání.

Gratulujeme Julii k tomuto úžasnému úspěchu a děkujeme všem jejím učitelům za jejich podporu. Jsme si jisti, že na víceletém gymnáziu bude Julie i nadále pokračovat ve výborných výsledcích a že její úspěch bude sloužit jako vzor a inspirace pro ostatní žáky naší školy.

Více >>
McDonald Cup - Krajské finále Vlašim 2024
16. 5. 2024

McDonald Cup - Krajské finále Vlašim 2024

McDonald Cup - krajské finále Vlašim 2024

ZŠ Krchleby - 6. místo
Jan Kubík byl vyhlášen nejlepším hráčem celého turnaje! 

Ve čtvrtek 16. 5. 2024 jsme se v roli vítěze okresního kola McDonalds Cupu vydali na cestu do Vlašimi, kde se konalo krajské finále.
Turnaj byl zahájen ve velmi slavnostním stylu, kdy všechny týmy za zvuku turnajové hymny slavnostně nastoupily před tribuny.
Proběhl zahajovací proslov, představení všech týmů, pár informací k pravidlům a turnaj mohl začít!

V kategorii M - malotřídky se krajského finále zúčastnilo celkem 8 nejlepších týmů.

V základní skupině jsme odehráli tři utkání:
Krchleby - Heuréka (Kladno) 4:2
Krchleby - Hýskov 1:11
Krchleby - Vyžlovka 2:15

V souboji o konečné umístění:
Krchleby - Olbramovice 3:2 
Krchleby - Kosoř 2:11

Děkujeme všem rodičům za velkou podporu!

Více >>
Stanování
14. 5. 2024
ŠD

Stanování

Více >>
Seznam přijatých uchazečů do 1. ročníku základní školy
20. 5. 2024

Seznam přijatých uchazečů do 1. ročníku základní školy

Více >>
McDonald Cup 2024
8. 5. 2024

McDonald Cup 2024

McDonalds Cup 2024

Kategorie M (malotřídky)

ZŠ Krchleby - 1.místo         ????????

Postup do krajského finále!

Jan Kubík byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje! ????

Výsledky:

Krchleby - Vrbová Lhota 6:0

Krchleby - Budiměřice 2:1

Krchleby - Hořátev 3:0

Krchleby - Kostelní Lhota 4:1

Více >>
Rej čarodějnic
8. 5. 2024

Rej čarodějnic

Tradice zapalování ohňů právě v den 30.dubna má velmi dlouhou tradici.

Keltové ho nazývali svátkem Beltaine a byl to pro ně jeden z nejvýznamnějších svátků, který přinášel nový začátek, sílu a svěžest. Vše staré a špatné muselo být očištěno právě pomocí magických plamenů…..

Nejen o keltském významu tohoto magického data jsme si 30.dubna povídali. Připomněli jsme si také řadu lidových tradic a zvyků. Největším lákadlem byla pro děti příprava na Filipojakubskou noc a neb čarodějný rej. Většina dětí začala svou přípravu již doma, kde bylo třeba se před odchodem do školy pomocí masky převtělit do role čarodějnic a čarodějů. Ve škole i ve školce pak po celý den děti plnily různé zapeklité a začarované úkoly.

Nejtěžší zkouškou byla pro všechny Čarodějná stezka.

Děti za školky měly tu svou nachystanou na školní zahradě, kde ji společnými silami úspěšně zvládly a na jejím konci na všechny čekal sladký poklad.

Školní děti se za svými úkoly vydaly mimo areál školy. Kromě kouzelnických znalostí a dovedností musely tedy prokázat i fyzickou zdatnost. I na ně na konci stezky čekalo překvapení. Společnými silami musely nasbírat potřebné ingredience na kouzelnický lektvar a samozřejmě ho také uvařit. Protože vše dopadlo na výbornou, zasloužil si každý malou dobrůtku.

Den jsme si moc užili

Více >>
Oslava 170. výročí založení školy v Krchlebech
16. 4. 2024

Oslava 170. výročí založení školy v Krchlebech

Více >>
Třídní schůzky
8. 4. 2024

Třídní schůzky

Třídní schůzky ve školním roce 2023/2024:

19.9.2023  od 16:00

14.11.2023 od 16:00

16.4.2024  od 16:00

Více >>
Exkurze - Národní muzeum
24. 3. 2024

Exkurze - Národní muzeum

Tentokrát jsme se poznáním vypravili za hranice naší obce. Dokonce do samotného hlavního města Prahy, kde naše kroky vedly do Národního muzea.Naši třeťáci, čtvrťáci a páťáci podnikli v pátek 15. března výpravu do doby baroka. Prostřednictvím vzdělávacího programu Zažij baroko, který muzeum připravilo jako součást výstavy Baroko v Bavorsku a v Čechách, se v roli poutníků časem přenesli do 17.století a poznávali kulturu tohoto období naší historie. Vyzkoušeli si roli barokního architekta, malíře nebo sochaře, kdy samozřejmě ve svých uměleckých dílech museli dodržet všechny typické znaky, které byly tehdy IN. Jejich kreativitu jistě pozitivně ovlivnila i krásná barokní hudba, která skvěle dotvářela atmosféru. Z výrazu dětí na fotografiích se dá jistě dobře vyčíst, zda je program zaujal.

 

 

Více >>
Zápis k předškolnímu vzdělávání
18. 3. 2024

Zápis k předškolnímu vzdělávání

ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY
ŠKOLNÍ ROK 2024/2025

Termín zápisu: 
 6. 5. a 7. 5. 2024  od 16 do 17 hodin

Doručení žádosti: v termínu zápisu do MŠ Krchleby, okres Nymburk, Nymburská 82, 288 02 Krchleby
(žádost je ke stažení níže nebo k vyzvednutí v MŠ Krchleby, okres Nymburk)

Potřebné dokomunety k zápisu:
• rodný list
• občanský průkaz zákonného zástupce
• žádost potvrzenou pediatrem (o splnění povinnosti podrobit se stanoveným pravidelným očkováním nebo doložit, že je dítě proti nákaze imunní nebo se nemůže očkování                podrobit pro kontraindikaci) - neplatí pro dítě, které plní povinné předškolní vzdělávání
• pokud se liší trvalý pobyt dítěte od trvalého pobytu zákonného zástupce, je potřeba pobyt dítěte doložit potvrzením z matriky nebo občanským průkazem dítěte

Kritéria přijetí:

1.    Trvalý pobyt dítěte

 1. a) místo trvalého pobytu dítěte v příslušném školském obvodu mateřské školy                                              100 bodů
 2. b) místo trvalého pobytu dítěte mimo školský obvod mateřské školy                                                                      0 bodů

2.    Věková skupina

 1. a) pětiletí předškoláci, šestiletí a starší s odkladem školní docházky                                                                       40 bodů
 2. b) čtyřletí                                                                                                                                                                                      30 bodů
 3. c) tříletí                                                                                                                                                                                          20 bodů
 4. d) dvouletí, kteří dosáhnou věku 3 let od 01.09.2024 do 31.12.2024                                                                       10 bodů
 5. e) ostatní dvouletí                                                                                                                                                                        0 bodů
Více >>
INFORMACE K ZÁPISU ŽÁKŮ DO 1. ROČNÍKU ZŠ PRO ŠKOLNÍ ROK 2024 / 2025
12. 3. 2024

INFORMACE K ZÁPISU ŽÁKŮ DO 1. ROČNÍKU ZŠ PRO ŠKOLNÍ ROK 2024 / 2025

Organizace zápisu

Termín :             9.   4. 2024 od 15 do 18 hodin

                           23. 4. 2024 od 15 do 18 hodin 

 Místo:                      ZŠ Krchleby, okres Nymburk

Způsob doručení přihlášky: 

1. Osobně zákonný zástupce i s dítětem

2. Osobně pouze zákonný zástupce

3. Datovou schránkou vedenou na fyzickou osobu zákonného zástupce (od 1. 4. do 30. 4. 2024)

4. Emailem s uznaným elektronickým podpisem (od 1. 4. do 30. 4. 2024)

5. Poštou (od 1. 4. do 30. 4. 2024 - rozhodující je datum podání)

Přihláška je k dispozici ke stažení v příloze níže nebo v den zápisu ve škole.

Zapisujeme děti narozené od 1.9.2017 do 31.8.2018. Zapisují se i děti, které byly u zápisu minulý rok a mají povolený odklad školní docházky o jeden rok.

Zákonný zástupce s sebou k zápisu přinese:

 • rodný list dítěte

 • platný osobní doklad zákonného zástupce (občanský průkaz)

Pokud bude zákonný zástupce dítěte žádat o odklad povinné školní docházky, je nutné doložit v době zápisu:

 • vytištěnou a vyplněnou žádost o odklad školní docházky

 • doporučení školského poradenského zařízení (PPP, SPC)

 • doporučení odborného lékaře (pediatr, psychiatr)

Pokud došlo na základě soudního rozhodnutí k úpravě rodičovských práv biologických rodičů či ke změně zákonných zástupců, je třeba tuto skutečnost doložit (např. kopií rozhodnutí příslušného soudu). Jinak se automaticky předpokládá, že zákonní zástupci vystupují v žádosti o přijetí k základnímu vzdělávání či odkladu školní docházky ve shodě.

Kritéria přijetí

Vzhledem k nízkému počtu spádových dětí předpokládáme, že budeme moci vyhovět většině žádostí o přijetí. 

 


 

Více >>
Malé okénko do výuky
15. 2. 2024

Malé okénko do výuky

V dnešním okénku Vám představíme výuku IKT neboli Informačních a komunikačních technologií.

Děti se zde učí ovládat a využívat moderní počítačové technologie.

Tentokrát se výuka zaměřila na rozvoj logického myšlení a základy programování pomocí elektrických vláčků Intelino. Možná si říkáte, že si děti jen pouští mašinku po kolejích, ale zdání klame. Tento vlak je samozřejmě nutné řídit, a to buď pomocí mobilní aplikace nebo speciálních barevných lamel, pomocí kterých děti cíleně naprogramují vlaku jeho jízdní dráhu.

Tentokrát to bylo opravdu učení hrou, které děti i učitele přímo nadchlo.

 

Více >>
Masopust
15. 2. 2024

Masopust

„Masopustní veselice, veselá je převelice.“

Tímto pokřikem začalo v pátek 9. února masopustní veselí v naší škole. Školu i školku zaplnily maškary různých podob. Potkat jste tu mohli různé piráty, princezny, rytíře, žabáka, kuřátko a řadu dalších. Nechyběly ani masky tradiční, které v dřívějších dobách nesměly při masopustu chybět, jako byl medvěd a cikánka.

V úvodu jsme si povídali o tom, kde se tento tradiční svátek vzal a jaký míval význam. Pak si děti v pracovních listech vyzkoušeli, co všechno si z tohoto vyprávění pamatují, vybarvily si Strakáče a podívali se na pohádku Bubáci a Hastrmani, kteří také slavili Masopust.

Počasí nám sice nedovolilo vyrazit na průvod ulicemi obce, jak bylo původně v plánu, ale i tak jsme si pěkně zadováděli a celý den si užili.

Více >>
Karneval
9. 2. 2024
ŠD

Karneval

Více >>
Jarní prázdniny ZŠ Krchleby
11. 2. 2024

Jarní prázdniny ZŠ Krchleby

Více >>
Masopustní průvod
3. 2. 2024

Masopustní průvod

V pátek 9.2. se vydá celá naše škola i školka na Masopustní průvod obcí Krchleby. Vyrazíme v cca 10,00 ze školy a projdeme za doprovodu hudby z obecních tlampačů hlavní ulice obce.
Děti mohou do školy přijít v libovolných maskách a mohou být "vyzbrojeny" různými řehtačkami a klapačkami, aby byl průvod řádně slyšet.
Na akci se moc  těšíme.

Více >>
Malé okénko do výuky
28. 1. 2024

Malé okénko do výuky

Vážení příznivci naší školy,

uvědomili jsme si, že stránky naší školy budí dojem, že kromě výletů a vystoupení se na naší škole nic moc neděje. Proto jsme se rozhodli, že Vás tu občas necháme prostřednictvím fotografií nahlédnout do naší běžné výuky.

Tentokrát Vám představujeme aktivitku ze čtvrté a páté třídy, ve které jsme propojili hned tři předměty. Ve Vlastivědě se učíme o nejstarší historii Čech. Ve výtvarné výchově jsme k tomu připojili vědomosti o Románském slohu, kde jsme se dozvěděli co je Rotunda, jak se stavěla a jaké má typické znaky. A nakonec jsme si Rotundy vybudovali o pracovních činnostech. Sice jsme při stavbě nepoužili kámen, nýbrž kvalitní dřevěné kostičky, ale kvalitu našich budov to rozhodně nesnížilo. Posuďte sami.

Více >>
Uzavření ZŠ a MŠ 18.1.2024
9. 1. 2024

Uzavření ZŠ a MŠ 18.1.2024

Vážení rodiče,

z důvodu celodenní odstávky elektrického proudu bude ve čtvrtek 18. 1. 2024 ZŠ i MŠ Krchleby uzavřena.

Více >>
Vánoční dílničky pro rodiče s dětmi v MŠ
21. 12. 2023

Vánoční dílničky pro rodiče s dětmi v MŠ

Vánoční dílničky pro rodiče s dětmi v mateřské škole Krchleby proběhly 14. prosince 2023 odpoledne. Rodiče společně s dětmi vytvářeli svíčky, svícny a nádherné ozdoby na stromeček. Při vzájemném ochutnávání domácího cukroví si užívali vánoční atmosféru a při poslechu koled si společně zazpívali. Byl to čas plný tvořivosti, radosti a vzájemného sdílení vánočních tradic! 

Více >>
Vánoční prázdniny
20. 12. 2023

Vánoční prázdniny

Vánoční prázdniny začínají v sobotu 23. prosince 2023 a končí v úterý 2. ledna 2024. Provoz MŠ a vyučování žáků ZŠ začne ve středu 3. ledna 2024.

Více >>
Advent v ZŠ a MŠ Krchleby
7. 12. 2023

Advent v ZŠ a MŠ Krchleby

Předvánoční období je vždy provázeno spoustou tradičních událostí. Jednou z nich je i rozsvěcení vánočního stromu, jehož součástí je vystoupení dětí a dětiček z naší školy a školky.

Ani letos tomu nebylo jinak a vánoční strom se tradinčně u rybníka rozzářil 3. prosince za doprovodu vánočních písní a koled.

6. prosinec je den svátku sv. Mikuláše, kterého jsme si také již tradičně připomněli 5. prosince Mikulášskou nadílkou. Děti ve školce navštívil Mikuláš, anděl a laskavý čert, kteří jim rozdali balíčky s dobrůtkami.

Ani na školní dítka se s nadílkou od Mikuláše nezapomnělo. Tento den jsme ale věnovali nejen zjišťování prohřešků a mlsání dobrot. Celý jsme ho věnovali období adventu a předvánočních příprav. V několika dílničkách si děti vyráběly vánoční dekorace. Pod jejich rukama tak vznikaly zcela originální stromečky, skřítkové, přáníčka, andílci a ozdoby ze šišek. Vše si pak děti hrdě nesly domů a potěšily své blízké milými dárečky.

Více >>
Sláva už je sníh!
30. 11. 2023
ŠD

Sláva už je sníh!

Přišla zima a s ní i po dlouhé době opět napadl sníh. Největší radost z něho měly samozřejmě děti, které si ho náležitě užívaly!
Při dopoledních aktivitách MŠ i ZŠ děti stavěly sněhuláky, bobovaly nebo jen tak dováděly na sněhu. 

Více >>
Sebeobrana pro děti - Krchleby
27. 11. 2023
ŠD

Sebeobrana pro děti - Krchleby

Více >>
Stávka
24. 11. 2023
ŠD J

Stávka

Vážení rodiče,

zaměstnanci školy ZŠ Krchleby by touto cestou chtěli vyslovit svůj jednoznačný souhlas se všemi požadavky a připomínkami k budoucímu způsobu financování škol, které v poslední době směrem k Vládě ČR, respektive k MŠMT vznesli zástupci odborového hnutí.

Plně si uvědomujeme možné dopady připravovaných změn, které mohou mít obzvláště na školy našeho typu velmi negativní dopady.

Stávku vyhlášenou na 27. 11. 2023 jsme se tentokrát rozhodli podpořit tzv. tichou formou. Naše škola zůstane otevřena a v běžném provozu.

Více >>
Předvánoční akce ZŠ a MŠ Krchleby
20. 11. 2023

Předvánoční akce ZŠ a MŠ Krchleby

Lidé procházející kolem naší školy mohou mít v posledních dnech dojem, že jsme se zachumlali do teplých svetrů a pozvolna upadáme do zimního spánku. Zdání ale klame. Opak je pravdou. Škola i školka velmi intenzivně již teď žijí přípravami na čertovský vánoční rej. Nacvičuje se divadlo, trénují básničky a ladí správné tóny v koledách. 

Jak moc šikovní čertíci a andílkové chodí do naší školy, se můžete přesvědčit 3. prosince při Slavnostním rozsvěcení vánočního stromečku nebo 15. prosince, kdy děti vystoupí na Setkání se seniory.  

Věříme, že Vám vystoupení dětí zpříjemní nadcházející předvánoční čas a pokud je odměníte za jejich snahu velkým potleskem, jistě budou velmi rády. Všichni jste na obě akce srdečně zváni. 

Více >>
Halloween v MŠ
3. 11. 2023

Halloween v MŠ

V úterý 31.10.2023 se celá naše školka proměnila ve strašidelný dům se spoustou tajemných zákoutí, ze kterých na děti číhali netopýři, šklebící se dýně, průsvitní bubáčci, čarodějnice, pavouci a různá další strašidla. Nebo že by to byly jen převlečené děti s paní učitelkami? Naštěstí ano!
Děti si zahrály různé strašidelně legrační hry a také ochutnaly kouzelné lektvary. Na závěr si děti užily halloweenské mlsání. 

Více >>
Florbalový turnaj Milovice
3. 11. 2023

Florbalový turnaj Milovice

Reprezentanti naší školy se ve středu 1.11. 2023 zúčastnili okresního florbalového turnaje 4. a 5. tříd, který se konal v Milovicích. V konkurenci velkých základních škol si naše krchlebská malotřídka vůbec nevedla špatně, a vybojovala krásné 5. místo !  Všechny děti si turnaj moc užily, a už se moc těší na další! 

Více >>
Hallowenský rej
30. 10. 2023
ŠD

Hallowenský rej

Středeční předprázdninové vyučování jsme si zpestřili halloweenským programem. Škola se v tento den zaplnila různorodými bytostmi a nechyběla ani správná výzdoba v podobě duchů, dýní a netopýrů.

Den jsme zahájili tvorbou dýňových lucerniček a luštěním různých tematicky zaměřených křížovek, hádanek a pracovních listů. Vysvětlili jsme si, co tento svátek znamená, kde vznikl a připomněli jsme si také, že v Čechách mají větší historickou tradici spíše tzv. Dušičky. Mexickou variantu oslav Dne všech svatých neboli Dia de Muertos nám představila animovaná pohádka Coco. Nakonec vypukla halloweenská oslava plná tance, her a ochutnávání rozličných lektvarů, které všem bytostem na chvíli propůjčily různé nové schopnosti.

Den jsme si nejen užili, ale také jsme dozvěděli spoustu nových věcí.

Více >>
Pirátský den
29. 10. 2023

Pirátský den

Podzimní deštivý den si naši žáci zpříjemnili plavbou za dobrodružstvím. Přestrojeni za piráty luštili tajemné šifry a překonávali nejrůznější nástrahy v podobě pracovních listů. Starší žáci se snažili vyřešit pirátskou krádež fotografie na počítačích. Celý den si všichni užili a už se těší na další společné dobrodružství!

Více >>
Přednáška o historii obce Krchleby
13. 10. 2023

Přednáška o historii obce Krchleby

Dne 13. 10. 2023 se žáci naší školy zúčastnili přednášky o historii obce Krchleby. Dozvěděli jsme se informace o vzniku Krchleb, a také o významných osobnostech v obci. Dále jsme viděli fotografie památek v obci. Na konci přednášky měli žáci podnětné dotazy, které jim byly bohatě zodpovězeny.

Chcete se také dozvědět něco o historii obce Krchleby ?

Obec Krchleby Vás zve na přednášku o historii obce, která se koná v pátek 13. října 2023 od 14:00 a 18:00 hod., v místní sokolovně.

Více >>
Ezopovy bajky
12. 10. 2023

Ezopovy bajky

Ve čtvrtek 11. 10. 2023 se děti z naší školy a školky zúčastnily představení Ezopovy bajky. Ezop je považován za zakladatele řecké bajky. Děti viděly krátké prozaické příběhy se stručným dějem, v nichž vystupovala zvířata, která přebírala lidské vlastnosti. Představení bylo velmi poučné, vtipné, děti se zasmály a pobavily. 

Více >>
Projektový den - Svatý Václav
3. 10. 2023

Projektový den - Svatý Václav

Pátek 29.9. se v naší škole nesl ve svátečním duchu. Celý den jsme věnovali připomínce významné osobnosti našich dějin, a to sice sv. Václavovi.

V úvodu dne si všichni vyrobili malou jezdeckou „sochu“ tohoto světce. Nejmenším školkáčkům ochotně při této tvorbě pomáhali starší kamarádi. Pak si děti dozdobily své Svatováclavské koruny a vydaly se do divadla. Páťáci a čtvrťáci si pro všechny připravili malou divadelní hru o životě a smrti knížete Václava. Odměnou jim byl velký potlesk!

Ve zbytku dne jsme si užili malou Svatováclavskou pouť plnou her, soutěží a sladkých odměn.

Více >>
Uzavření ZŠ a MŠ 5.10.2023
2. 10. 2023

Uzavření ZŠ a MŠ 5.10.2023

Vážení rodiče, z důvodu celodenní odstávky elektrického proudu bude ve čtvrtek 5.10.2023 ZŠ i MŠ uzavřena.

Více >>
Dřevíčková dílnička
25. 9. 2023

Dřevíčková dílnička

V pátek 22. září do naší školy zavítala paní Pilnáčková se svou dřevíčkovou dílničkou. Všechny děti, od těch nejmenších z MŠ až po páťáky, měly možnost seznámit se způsoby ručního opracování dřeva, které si také samy vyzkoušely. Z připravených základních tvarů si každé dítko vytvořilo vlastní výrobek. Pod rukama jim tak vznikali například pejskové, prasátka a autíčka. Všichni byli nadšeni a těšili se, až se doma svými výtvory pochlubí. 

Více >>
Zájmové kroužky - přihlášení
21. 9. 2023
ŠD

Zájmové kroužky - přihlášení

Vážení rodiče, posíláme slíbené odkazy pro přihlašovaní na vaše oblíbené kroužky. 

Časy kroužků jsou v systému DDM orientační. Přesné časy kroužků naleznete zde v popisku.

 

Pondělí: Florbal 1. - 3. třída  13:15 - 14:00      Daniel Matucha https://www.ddmpodebrady.cz/skolaci/krouzky/florbal-1-3-trida-krchleby
            
              Florbal 4. - 5. třída   14:05 - 14:50      Daniel Matucha https://www.ddmpodebrady.cz/skolaci/krouzky/floorball-4-5-trida-krchleby
 
 
Úterý:    Hudební kroužek  12:45 - 13:30           Sabina Soustružníková  https://www.ddmpodebrady.cz/skolaci/krouzky/hudebni-krouzek-krchleby
 
              Výtvarný kroužek  13:30 - 14:15          Jana Krumpholcová  https://www.ddmpodebrady.cz/skolaci/krouzky/vytvarny-krouzek-krchleby
 
 
Středa:  Dramatický kroužek 12:45 - 13:30         Nicole Králová  https://www.ddmpodebrady.cz/skolaci/krouzky/dramaticky-krouzek-krchleby
 
               

Čtvrtek: Vaření 4. - 5. třída     13:30 - 14:15        Ilona Jandová  https://www.ddmpodebrady.cz/skolaci/krouzky/vareni-4-5-trida-krchleby
 
              Vaření 1.-3.třída        14:15 - 15:00       Ilona Jandová  https://www.ddmpodebrady.cz/skolaci/krouzky/vareni-1-3-trida-krchleby

Více >>
Exkurze Dobšice
18. 9. 2023

Exkurze Dobšice

Ve čtvrtek 14.9. 2023 jsme navštvíli obec Dobšice v rámci exkurze za poznáváním historie našeho kraje.

Navštívili jsme Keltské muzeum, jehož součástí je také keltská polozemnice a dětské hřiště ve stylu keltského opida.

Dále jsme se vydali na přírodovědně-historickou Stezku malého Dobše do okolí řeky Cidliny.

Vyšlo nám krásné počasí a všichni jsme si výlet užili. 

Více >>
Zahájení školního roku
6. 9. 2023

Zahájení školního roku

V pondělí 4. 9. 2023 jsme úspěšně zahájili školní rok 2023/2024.
Všem žákům přejeme hodně jedniček a úspěchů, rodičům dostatek trpělivosti a radosti z výsledků jejich dětí a učitelům hodně pracovního elánu a tvůrčích nápadů.
Prvňáčci, ať se Vám u nás ve škole líbí.

Více >>
Informace a dokumenty
1. 9. 2023

Informace a dokumenty

Informace a dokumenty
 
Školní jídelna: 
 
Základní škola 

Strávníci 7-10 let 

Oběd: 37 Kč/den (20-47 Kč, 740 Kč/měsíc) 

Strávníci 11-14 let 

Oběd: 40 Kč/den (23-50 Kč, 800 Kč/měsíc) 

Dospělí 

Oběd: 45 Kč/den (24-54 Kč, 500 Kč/měsíc) 
 
Záloha je počítána na 20 dnů docházky. 
Účet pro platbu záloh: 115-2069970207/0100 + VS (př. 323) 
ODHLAŠOVÁNÍ OBĚDŮ na tel. čísle: +420 739 378 751 – paní Alena Gaspar 

 
Přihláška ke stravování - v příloze níže ↓ 
 
 
Školní družina: 
 
- platby přes účet (1. pololetí - do konce září, 2. pololetí do konce února) 
 

Účet pro platbu družiny: 51-7260210217/0100 
 
Částka: 800 Kč  
 
Variabilní symbol je stejný jako ve školní jídelně. 
 
Přihláška do školní družiny - v příloze níže ↓ 
 
 
Žádost o uvolnění žáka: 
 
Žádost o uvolnění žáka - v příloze níže ↓ 

Více >>
Zpátky do školy
29. 8. 2023

Zpátky do školy

Vážení rodiče a milé děti,  
slavnostní zahájení školního roku proběhne v pondělí 4. září v 7:50 hod. v prostorách jídelny. Své prvňáčky můžete doprovodit do jejich třídy, kde se seznámíte s paní učitelkou Mgr. Miladou Senohrábkovou a dozvíte se další informace. První školní den končí pro všechny děti cca v 8:30 hod. 
 
1. ročník 
Dne 4. 9. 2023 slavnostní zahájení. 
Dne 5. 9. 2023 dvě vyučovací hodiny, pro přihlášené děti družina. 
Dne 6. 9. 2023 tři vyučovací hodiny + družina. 
Dne 7. a 8. 9. 2023 čtyři vyučovací hodiny.  
Následující týden dle rozvrhu. 
 
2. - 5. ročník 
Dne 4. 9. 2023 slavnostní zahájení. 
Od 5. 9. 2023 dle rozvrhu.  
 
Těšíme se na Vás! 
 

Více >>
Nabídka práce - školní asistent
5. 6. 2024

Nabídka práce - školní asistent

Základní a mateřská škola Krchleby, okres Nymburk přijme od 1.9. 2023 do pracovního poměru na zkrácený úvazek - školního asistenta/ku, požadujeme pedagogické vzdělání, nástup možný ihned.

Více >>
Rozloučení s páťáky
29. 6. 2023

Rozloučení s páťáky

Ve čtvrtek 29.6. proběhlo na terase slavnostní rozloučení s žáky páté třídy. V půl desáté jsme se všichni sešli před terasou, kde kluci z páté třídy rozbili číslici 5, která symbolizovala jejich ročník. Z rozbité pětky na děti vylítlo plno sladkostí, na kterých si později pochutnaly. Následovalo předání překvapení - absolventských mikin. Poté jsme se šli všichni společně podívat na vzpomínkové video.

Více >>
Pasování na čtenáře
28. 6. 2023

Pasování na čtenáře

Ve středu 28.6. proběhlo v Obecní knihovně Krchleby slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře. Všechny děti se od začátku školního roku snažily naučit jednotlivá písmenka, číst první slova a věty.
Dnes byly všechny děti po slavnostním slibu mečem pasovány na rytíře řádu čtenářského!

Více >>
Rozloučení s předškoláky
15. 6. 2023

Rozloučení s předškoláky

Ve čtvrtek 15.6. proběhlo na terase slavnostní rozloučení s předškoláky z Mateřské školy v Krchlebech.

Za doprovodu fanfáry paní královna každého předškoláka slavnostně ošerpovala! 

Každý předškoláček dostal medaili, pamětní list a malou upomínku na mateřskou školku. 

Více >>
Den Dětí v MŠ a ZŠ Krchleby
1. 6. 2023

Den Dětí v MŠ a ZŠ Krchleby

Ve čtvrtek 1.6.2023 jsme na školní zahradě slavili Den dětí. Pro děti z MŠ bylo připraveno spoustu soutěží, her a také schovaný poklad! Nakonec si děti ze školky užily bohatou tombolu. 

Pro školáky byla připravena netradiční olympiáda! Na začátku byly děti rozděleny do 4 družstev, ve kterých se poté vydaly soutěžit na jednotlivá sportoviště. Zaznamenali jsme spoustu vyjímečných a úžasných výkonů. Před závěrečným vyhodnocením jsme si všichni společně užili malou diskotéku a bohaté občerstvení. 

Teď už se všichni těšíme na zapálení olympijského ohně, nad kterým si společně opečeme špekáčky.
Všichni rodiče školáků jsou srdečně zváni! Můžete s dětmi začít chodit od 15:30 hod. Těšíme se na Vás! 

Více >>
Informace pro rodiče
1. 6. 2023

Informace pro rodiče

 

 

 

Více >>
Dětský den s opékáním špekáčků
28. 5. 2023
ŠD

Dětský den s opékáním špekáčků

Vážení a milí rodiče, srdečně vás společně s dětmi zveme na Den dětí s opékáním špekáčků, který se koná ve čtvrtek 1. června od 16 hodin na školní zahradě.

( Poznámka: Buřty jsou zajištěny pouze pro děti. Rodiče kteří s námi budou chtít opékat prosíme, aby si přinesli na opékání něco s sebou. )

Více >>
Policie ČR
10. 5. 2023
ŠD

Policie ČR

V úterý 9.5.2023 navštívili naši školu i školku příslušníci Policie ČR se svým programem. Zajímavým a poutavým vyprávěním představili žákům svoji činnost, popsali uniformu a ukázali policejní vybavení. Vidět na vlastní oči opravdová policejní auta a vybavení vyvolalo v dětech velké emoce a nastartovalo lavinu dotazů. Všem jednotlivcům se příslušníci ochotně věnovali, nechali je vyzkoušet neprůstřelnou vestu i s přilbou. Děti si také formou hry otestovaly své fyzické zdatnosti.

Děkujeme a těšíme se na další spolupráci s policií.

Více >>
McDonald Cup
4. 5. 2023
ŠD

McDonald Cup

Naši žáci přivezli z 23.ročníku McDonald Cupu krásné 3.místo! 

Byl to první turnaj na kterém jsme se oblékli do nových školních dresů.

Všichni si turnaj a oslavy z vítězství moc užili! :)

Více >>
Uzavření ZŠ a MŠ 16.5.2023
26. 4. 2023
ŠD J

Uzavření ZŠ a MŠ 16.5.2023

Vážení rodiče, z důvodu celodenní odstávky elektrického proudu bude v úterý 16.5.2023 ZŠ i MŠ uzavřena.

Více >>
Hudební vystoupení
26. 4. 2023

Hudební vystoupení

 Vážení rodiče, ve čtvrtek 27. dubna naši školu navštíví hudebníci, kteří nás seznámí s různými rozmanitými a netradičními nástroji.

Vystoupení bude od 9 hod. pro MŠ a 1.třídu. Od 10 hod. bude vystoupení pro 2. až 5.třídu. 

Cena vystoupení je 90 Kč za žáka.

Více >>
Čarodějnické opékání buřtů!
24. 4. 2023

Čarodějnické opékání buřtů!

Vážení rodiče, v pátek 28.4. vylétne z naší mateřské školy čarodějnický rej! 

Čarodějnice a čarodějové začnou v 10 hod. vylétat na školní zahradu, kde se nám pochlubí svými maskami a čarodějnickými triky. 
Od 11 hod. bude na programu opékaní buřtů. V případě nepříznivého počasí bude akce zrušena.

Všichni rodiče našich školáčků jsou srdečně zváni!

( Poznámka: Buřty jsou zajištěny pouze pro děti. Rodiče kteří s námi budou chtít opékat prosíme, aby si přinesli na opékání něco s sebou. )
 

Více >>
Plavání 2022/2023
19. 4. 2023

Plavání 2022/2023

Vážení rodiče!

V letošním roce přišlo z MŠMT nové nařízení ohledně výuky plavání.
Od letošního roku jsou hodiny plavání POVINNÉ pro 1. stupeň základních
škol v rozsahu minimálně 40 hodin. Hodiny budou součástí TV a budou
hodnoceny známkou.
Z toho důvodu je zcela hradí škola, nikoliv rodiče. Škola zaplatí
za jednoho žáka 2.420,- Kč, a to bez dopravy, kterou také hradí. (Od
minulého roku došlo opět ke zdražení služby).
Má-li některý žák zdravotní problémy, kvůli kterým nemůže hodiny
plavání navštěvovat, musí mít potvrzení od lékaře.
Termíny plavání: 11.5., 15.5., 22.5., 25.5. – (11:00 – 12:30)
30.5. – (10:30 – 12:00)
1.6., 5.6., 8.6. – (11:00 – 12:30)
13.6. – (8:00 – 9:30)
a 19.6. – (11:00 – 12:30) poslední hodina

Více >>
Třídní schůzky
19. 4. 2023

Třídní schůzky

Vážení rodiče, třídní schůzky pro rodiče žáků ZŠ se budou konat ve čtvrtek 27.4.2023 od 16.00 hod. 

Více >>
Divadlo
6. 4. 2023

Divadlo

Vážení rodiče, v úterý 18.4.2023 navštíví všichni naši žáci Hálkovo městské divadlo Nymburk.

Od školy odjedeme všichni společně v 8:00 hod. autobusem, po příjezdu do Nymburka se rozdělíme. 

První až třetí třída půjde na představení Little Red Riding Hood od 8:30 (50% anglického jazyka), mezitím se čtvrtá a pátá třída vydá na procházku Nymburkem. 
V 10:15 hod. půjde čtvrtá a pátá třída na představení Peter Black 1 (90% anglického jazyka), první až třetí třída půjde na procházku Nymburkem. 
Děti budou na představení v anglickém jazyce připravovány během nadcházejících hodin angličtiny. Více informací o divadelním představení: https://www.divadelnicentrum.cz/repertoar. Děti si mohou vzít sebou malé kapesné a něco si ve městě koupit.

Návrat do školy je naplánován přibližně na 12:00 hod. tak, aby jsme přijeli na oběd.

Více >>
Slavnostní otevření nové budovy MŠ Krchleby
3. 4. 2023
ŠD J

Slavnostní otevření nové budovy MŠ Krchleby

Za účasti široké veřejnosti a vedení obce byla v sobotu 25.3.2023 v 10:00 hod. slavnostně otevřena nová budova Mateřské školy Krchleby.

V úvodním proslovu pan starosta přivítal širokou veřejnost z řad zájemců a poděkoval jim za účast. Zaznělo velké poděkování patřící předchozím zastupitelům obce, kteří se zasloužili o výstavbu celého objektu. Dále pan starosta popřál dětem, ať se jim v nové školce líbí. Školce popřál, ať má stále spoustu dětí a je naplněna a dělala všem radost.

Po proslovu následovala prohlídka budovy a jejího zázemí s připraveným malým občerstvením, pro všechny zúčastněné.

Více >>
Zápis do Mateřské školy Krchleby
17. 3. 2023

Zápis do Mateřské školy Krchleby

Vážení rodiče,

pro školní rok 2023/2024 se bude konat zápis do mateřské školy v řádném termínu ve dnech
3.5.2023 a 4.5.2023 od 16:00 do 18:00 hod.

 

K zápisu se můžete přihlásit na předem určený termín na tel.: 777 897 210

 

Kritéria přijetí:

 

 1. Děti předškolního věku (děti, které dosáhnou 5 let před začátkem školního roku) s trvalým bydlištěm v Krchlebech.

 2. Děti předškolního věku s trvalým bydlištěm v Jizbicích a na Zavadilce.

 3. Děti s podpůrným opatřením od 3. stupně.

 4. Děti starší 3 let s bydlištěm v Krchlebech a blízkém okolí.

 

Dokumenty potřebné pro přijetí do MŠ:

 

 • Přihláška k předškolnímu vzdělávání s lékařským potvrzením -možnost získat v ZŠ i v MŠ

 • (toto neplatí pro předškoláky)

 • OP zákonného zástupce dítěte

 • Kopie rodného listu dítěte

 

 

Nástup dítěte do MŠ je velkou událostí v životě dítěte, proto se můžete přijít podívat se svým dítětem na slavnostní otevření nové MŠ v sobotu dne 25.3.2023 od 10:00 hod, kde se můžete seznámit s novým prostředím. Pohoštění zajištěno.

Více >>
Zápis do 1.třídy
13. 4. 2023

Zápis do 1.třídy

Vážení rodiče,

pro školní rok 2023/2024 budou zapsány do 1. ročníku děti, které dosáhnou šestého roku věku do 31.8.2023 a děti s odkladem školní docházky.

Zápis bude probíhat na Základní škole v Krchlebech ve dnech 19.4.2023 od 13:00 do17:00, a 20.4.2023 od 16:00 do 18:00 hod.

K zápisu se můžete přihlásit na předem určený termín na tel.: 777 897 210

 

Dokumenty potřebné pro přijetí do 1. třídy bez odkladu povinné školní docházky:

 • Přihláška k zápisu a dotazník pro rodiče (ke stažení níže, nebo lze získat v ZŠ)

 • OP zákonného zástupce dítěte

 • Kopie rodného listu dítěte

 

V případu odkladu povinné školní docházky je třeba k uvedeným dokumentům přiložit:

 

 • Kopii doporučení poradenského zařízení (PPP nebo SPC) k odkladu školní docházky

 • Kopii doporučení od lékaře nebo dětského psychologa k odkladu školní docházky

 

Průběh zápisu do 1. třídy:

Rodič přijde s dítětem do připravené a označené třídy, kde předloží požadované dokumenty nebo je na místě vyplní.

Paní učitelka budoucích prvňáčků mezi tím bude formou přátelského rozhovoru nad obrázky a hračkami sledovat citové, sociální a komunikační dovednosti dítěte, prostorovou orientaci, rozeznávání barev, početní představivost, kresbu a grafomotoriku předškoláčka.

Připravené aktivity zaberou maximálně 20 min.

Rozhodnutí a protokol o převzetí dostane rodič na místě.

Více >>
Provoz školní družiny
22. 2. 2023

Provoz školní družiny

Vážení rodiče, od 23.2.2023 bude nově školní družina v provozu do 16:00 hod. 

Více >>
Bakaláři jsou tu!
16. 9. 2022

Bakaláři jsou tu!

Vážení rodiče, od září 2022 přicházíme se slibovanou novinkou v podobě systému Bakaláři. 
Od letošního školního roku již budeme vést třídní knihy online v bakalářích. Žákovské knížky dětem budou sloužit i nadále, ale zároveň budete mít možnost sledovat prospěch i absence svých dětí v bakalářích. Dále vám tam také budeme psát informace o akcích školy apod. Rozvrh je samozřejmostí. Do bakalářů se přihlásíte buď přes webový prohlížeč na adrese: https://zs-krchleby.bakalari.cz/, (přístupové údaje obdržíte ve škole), anebo přes mobilní aplikaci bakaláři. Protože v systému bakaláři všichni teprve začínáme, a i my se v něm učíme, žádáme vás o trpělivost. 

Více >>
Začátek školního roku 2022/23
25. 8. 2022

Začátek školního roku 2022/23

Vážení rodiče, nový školní rok 2022/2023 se již nezadržitelně blíží. Jsme moc rádi, že se po prázdninách zase všichni shledáme ve škole. Aby byl začátek co nejhladší, připravili jsme pro vás informace k zahájení školního roku:

Slavnostní zahájení nového školního roku proběhne ve školní jídelně, ve čtvrtek 1.9.2022 v 8:00 h.  Žáci budou ve škole přibližně do 9 h. Školní družina ani školní jídelna nebude tento den pro žáky ZŠ v provozu.

V pátek 2.9.2022 již bude jídelna, ranní i odpolední družina v provozu.
V pátek 2.9.2022 bude první třída končit vyučování v 10:35 h, ostatní třídy v 11:30 h.

S pozdravem

vedení školy

Více >>
Odhlašování obědů online!
28. 4. 2022
ŠD J

Odhlašování obědů online!

Odhlašování obědů online!

Od května 2022 přichází naše škola s novinkou! V rámci modernizace nyní můžete odhlašovat/ přihlašovat obědy svým dětem online z pohodlí domova!

Není třeba panikařit, během května a června 2022 bude přihlašování a odhlašování obědů probíhat zatím i starým způsobem, než si všichni na nový způsob zvykneme.
Od září 2022 už bude možné obědy odhlašovat/přihlašovat pouze online.

Jak na to ?

1: Otevřete si webovou stránku https://www.jidelna.cz/jidelni-listek/?jidelna=495   

2. Vpravo nahoře zadejte vaše přihlašovací číslo a heslo.
Rodiče žáků ZŠ obdrželi přihlašovací údaje emailem, rodiče dětí mateřské školky dostanou přihlašovací údaje v následujících dnech od paní učitelky.

3. Po prvním přihlášení budete ihned vyzváni k vytvoření vašeho nového hesla, které budete používat.

4. Na stránce je vždy k nahlédnutí aktuální jídelníček.

5. Systém je nastaven tak, že všechny dětí mají každý den oběd automaticky přihlášen. Obědy je tedy nutné pouze odhlašovat. 
    U dětí z MŠ je možné samostatně odhlašovat dopolední svačinu, oběd a odpolední svačinu, podle toho kdy dítě přijde/odejde ze školky.
6. Oběd je nutné odhlásit do 14:00h předchozího dne. Ve výjimečných případech, kdy dítě například náhle onemocní přes noc, kontaktujte ráno telefonicky paní kuchařku. 

Prosíme všechny rodiče, aby si v rámci přechodu na tento nový systém, vyzkoušeli na pátek 6.5.2022 odhlásit svému dítěti oběd. 
Nemusíte mít strach, že tento den vaše děti přijdou o oběd, bude to tento den sloužit pouze jako zpětná vazba pro nás. Děkujeme!

 

 

Více >>

Kdo jsme

ZŠ Krchleby

Jsme státní bezbariérová dvoutřídní málotřídní základní škola 1. stupně sloučená do společného zařízení s MŠ.

O historii a tradici naší školy svědčí to, že podle neúplných zpráv se u nás nepřetržitě uči od roku 1782. Škola má historického ducha v novém moderním pojetí.

Prostředí MŠ a ZŠ je velmi podobné rodinnému prostředí. Heterogenní věkové složení žáků ve třídách umožňuje dostatek prostoru a času k procvičování probraného učiva a upevnění dovedností a návyků. Zároveň je přirozeným rodinným prostředím vztahovým.

Škola umožňuje rodičům navštěvovat výuku a být přítomen školního života svého dítěte. Ve škole je propracován systém výuky a výchovy s ohledem na primární prevenci a žáci tak jsou vedeni k tomu, že škola je pro ně a jejich rodiče bezpečným prostředím.

Škola se zaměřuje na čtenářskou gramotnost, výuku angličtiny od 1. ročníku a dětem je nabízen dostatek pohybových aktivit. Škola má vlastní tělovýchovný klub. Žáci jsou rozvíjeni i v oblasti hudební, výtvarné a pracovní výchovy. Ve škole je počítačový koutek, interaktivní tabule. Na chodbě se budují knihovny se čtenářským koutkem. Škola má zahradu a atrium, kde se v hezkém počasí žáci mohou vyučovat.

Kde se nacházíme?

Kontaktujte nás

Můžete nám zavolat na +420 725 050 564,
napsat e-mail na info@zs-krchleby.cz
nebo využijte kontaktní formulář:

Další kontakty >>