Základní škola a mateřská škola Krchleby

Platby
ŠD

Platby

Platby školkovného a platby za ŠD zasílejte na tento účet:  51-7260210217/0100

Prevence

Prevence

Na stránkách v sekci Poradenské centrum jsme zveřejnili náš Minimální preventivní program, podle kterého jsou povinni se řídit všichni žáci, pracovníci školy a zákonní zástupci žáků.

Školní řády v MŠ a ZŠ

Školní řády v MŠ a ZŠ

V současné době probíhá revize školních řádů. V průběhu tohoto školního roku bude vydána jejich nová verze, se kterou děti seznámíme a rodiče budeme o vydaných dokumentech informovat zde. Do té doby jsou stále platné stávající školní řád, který naleznete v sekci ZŠ - dokumenty a sekci MŠ - dokumenty.

Zájmové kroužky
ŠD

Zájmové kroužky

V letošním školním roce nabízíme žákům tyto kroužky:

úterý Floorball - Daniel Matucha

středa Hravá matematika - Mgr. Renata Šáfr

čtvrtek Vaření - Jana Beková

Platby za kroužky do konce září u paní vychovatelky Najmanové.

Cena 300,- Kč za 1 kroužek v 1.pololetí.

Kroužky začínají od 1.10.2019.

Bruslení
25. 9. 2019

Bruslení

Nabízíme žákům 1. ročníku a dětem předškolního věku možnost bruslení. Jedná se o 10 lekcí na stadionu v Nymburce. Bruslení začíná od 22. 10. 2019. Cena jedné lekce je 40,- Kč. Každý účastník musí mít vlastní brusle a lyžařskou přilbu. Hlásit na kurz se můžete u třídních učitelů do 5. 10. 2019.

Sportovní dopoledne

Sportovní dopoledne

Žáci 1. ročníku spolu s předškolními dětmi z MŠ se ve čtvrtek 26. 9. 2019 zúčastní sportovního dopoledne ve Všechlapech.

Keramika

Keramika

Ve středu 25. 9. 2019 proběhne keramická dílna s paní Jelínkovou, které se zúčastní žáci ZŠ a starší děti z MŠ. Lekce keramiky bude stát 40,- Kč na žáka. Vybírají třídní učitelé.

Návštěva knihovny v Nymburce

Návštěva knihovny v Nymburce

V pondělí 16. 9. 2019 navštívili letos poprvé mladší žáci Městskou knihovnu v Nymburce. V pátek 20. 9. 2019 je pak následovali jejich starší spolužáci. Navazujeme tímto na osvědčenou pravidelnou spolupráci s knihovnou jako jeden z účinných nástrojů rozvoje čtenářské  gramotnosti. Žáci budou knihovnu navštěvovat každý měsíc. Zde bude probíhat výuka literární výchovy a děti budou mít možnost si vypůjčit knihy ke čtení. Po první návštěvě získali průkazku i žáci prvního ročníku a noví žáci školy. Nyní jsme tedy všichni řádně registrovanými čtenáři :o).

Od 14. 10. 2019 budou do knihovny jezdit i předškolní děti z MŠ. Účastní se každé druhé návštěvy. I pro ně platí možnost mít vlastní průkazku a knihy si v knihovně půjčovat.

Beseda se spisovatelkou Janou Vítovou

Dnes mezi nás zavítala spisovatelka Jitka Vítová, seznámila nás se svými knihami a vysvětlila dětem, jak vzniká knížka.

Třídní schůzky

Vážení rodiče, třídní schůzky pro rodiče dětí z MŠ se budou konat ve středu 25. 9. 2019 v 16.00 hod.

Třídní schůzky

Vážení rodiče, třídní schůzky pro rodiče žáků ZŠ se budou konat v úterý 24. 9. 2019 v 16.00hod.

Nové webové stránky
30. 8. 2019
ŠD J

Nové webové stránky

Spustili jsme pro vás nové webové stránky. Omlouváme se, ale shon na začátku roku nám nedovolil naplnit je celé obsahem, proto další informace zde naleznete za několik dní.

Kdo jsme

ZŠ Krchleby

Jsme státní bezbariérová dvoutřídní málotřídní základní škola 1. stupně sloučená do společného zařízení s MŠ.

O historii a tradici naší školy svědčí to, že podle neúplných zpráv se u nás nepřetržitě uči od roku 1782. Škola má historického ducha v novém moderním pojetí.

Prostředí MŠ a ZŠ je velmi podobné rodinnému prostředí. Heterogenní věkové složení žáků ve třídách umožňuje dostatek prostoru a času k procvičování probraného učiva a upevnění dovedností a návyků. Zároveň je přirozeným rodinným prostředím vztahovým.

Škola umožňuje rodičům navštěvovat výuku a být přítomen školního života svého dítěte. Ve škole je propracován systém výuky a výchovy s ohledem na primární prevenci a žáci tak jsou vedeni k tomu, že škola je pro ně a jejich rodiče bezpečným prostředím.

Škola se zaměřuje na čtenářskou gramotnost, výuku angličtiny od 1. ročníku a dětem je nabízen dostatek pohybových aktivit. Škola má vlastní tělovýchovný klub. Žáci jsou rozvíjeni i v oblasti hudební, výtvarné a pracovní výchovy. Ve škole je počítačový koutek, interaktivní tabule. Na chodbě se budují knihovny se čtenářským koutkem. Škola má zahradu a atrium, kde se v hezkém počasí žáci mohou vyučovat.

Kde se nacházíme?

Můžete nám zavolat na +420 325 541 051,
napsat e-mail na info@zs-krchleby.cz
nebo využijte kontaktní formulář:

Další kontakty >>